Pesme i priče zabeležio je na engleskom jeziku, jer mu je, kako kaže, tako bilo lakše da se izrazi. Govori o svom detinjstvu, porodici, školovanju, unutrašnjem životu ali i susretu sa okruženjem i međusobnom nerazumevanju.
“Ta knjiga mi je prosto pomogla da samu sebe preispitam, gde sam dobro radila a gde sam grešila. Početak je jako težak za mlade roditelje, zbog dijagnoze, njihovog nesnalaženja, zbog njihove tuge i nesreće šta ih je snašlo ali sama knjiga će da im pokaže koje su im smernice, šta treba da rade, kako da se ponašaju sa svojom decom”, rekla je Vesna Petrović, roditelj.
Ovakvih knjiga u svetu je mnogo, zato je svedočanstvo iz Srbije važno i za naše pedagoge, psihologe, defektologe.
“Vrlo mali broj osoba sa autizmom ima uvid u svoja mentalna stanja i vrlo mali broj njih ima dovoljno razvijene verbalne sposobnosti ili sposobnosti pisanja sa bi mogao da nam ta svoja stanja objasni, tako da je bilo kakva informacija o unutrašnjim stanjima, o njihovim razmišljanjima, o problemima za nas veoma značajna”, rekao je Nenad Glumbić, profesor na Fakultetu za specijalnu edukaciju i rehabilitaciju u Beogradu.
Ispovest mladića iz Beograda trebalo bi da pročitaju ne samo oni koji brinu o osobama sa autizmom, već i drugi, pa i deca starijeg školskog uzrasta.
“Posle čitanja ove knjige shvatila sam da postoje lakši i teži oblici autizma, da autistični ljudi ne moraju sve da rade uz pomoć drugih da neke stvari mogu da rade i sami. Oni vole slične stvari kao i mi i da im je potrebno mnogo više brige i ljubavi nego nama”, navela je jedanaestogodišnja Tisa Felbab.
Sav prihod od prodaje knjige “Kada dobijete signal” koja je štampana dvojezično – na engleskom i srpskom, namenjen je Savezu udruženja Srbije za pomoć osobama sa autizmom.