Priča o korupciji i kriminalu u Napulju, ali sa osvrtom na drugu stranu priče koja italijanske ulice čini posebnim, a jedna od njih je i zaslužna za napisanu knjigu.
– To je jedna pošast koja se tiče naših društava, ne samo italijanskog društva. Ja sam smatrao da treba da govorimo nečemu što me peče što me boli, što je negativno za naše društvo.
Živeli ste u mnogo evropskih država, šta je bilo presudno da se zaustavite baš u Srbiji?
– Ja smatram da su ljudi svugde isti po tom pitanju, kako kažu Srbi, u svakom žitu ima kukolja. Dakle, mi imamo naravno neke lošije ljude u Srbiji, ali imamo te loše ljude i svugde u svetu. U Srbiji sam ja naišao na preveliku ljubav, naročito od čitalaca koji su me odmah prihvatili, koji su zavoleli moje knjige.
Vi ste trenutno u Italiji, kakva je tamo sada situacija i koliko Italijani imaju vremena za kulturu u ovim vanrednim uslovima?
– Mi doživljavamo tu veliku pretnju i kada je čovek u toj situaciji, onda čovek ne može lucidno da analizira stvari da bolje vidi, da tačno oceni, a nema ni dovoljno mira da bi bilo šta stvarao. Stvaralac je čovek kome je potreban mir.